Vlada Srbije zabranila izvoz nafte i svih naftnih derivata do 19. marta

Ilustracija (Foto: Mila Manojlović (RFE/RL))
Ilustracija (Foto: Mila Manojlović (RFE/RL))

Vlada Srbije donijela je na jutrošnjoj vanrednoj sjednici odluku o zabrani izvoza nafte i svih naftnih derivata za pogon motora, saopštilo je Ministarstvo rudarstva i energetike.

- Zabrana se odnosi na izvoz dizela, benzina i sirove nafte svim vidovima transporta do 19. marta nakon čega ćemo donositi dalje odluke. Suština ove zabrane je zaštita domaćeg tržišta od nestašica i skoka cijena, a usljed globalnih poremećaja na svetskom tržištu - izjavila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.

Ona podsjeća i da je Srbija zemlja u kojoj građani plaćaju naftne derivate jeftinije u odnosu na njihovu realnu cijenu na berzi, te da država čini sve da zaštiti građane i privredu.

Programska šema

19:30 20:00
REPORTERIEMISIJA
20:00 21:00
E STRANAEMISIJA
21:00 22:00
DRES NACIJA REPREZENTACIJAEMISIJA
22:00 23:00
ZNAK PODZNAKEMISIJA
23:00 00:00
NA KRAJU DANA MIXEMISIJA
00:00 02:00
BUDILNIK VIKENDOMEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.