Tusk osudio "tekući raspad NATO-a"

Donald Tusk (Foto: AP)
Donald Tusk (Foto: AP)

Poljski premijer Donald Tusk osudio je danas "tekući raspad Alijanse", u trenutku kada se produbljuje jaz unutar NATO-a zbog američko-izraelskog rata protiv Irana.

- Najveća prijetnja po transatlantsku zajednicu nisu spoljni neprijatelji, već tekući raspad naše alijanse. Moramo učiniti sve što je potrebno kako bismo preokrenuli ovaj katastrofalni trend - napisao je Tusk u objavi na mreži Iks.

Američki predsjednik Donald Tramp prethodno je izrazio nezadovoljstvo Italijom i Španijom i rekao da će vjerovatno povući američke snage iz ovih zemalja.

Rekao je da, kada su bile potrebne SAD-u, te dvije zemlje nisu bile tu, aludirajući na rat SAD protiv Irana.

Tramp je u međuvremenu izjavio i da Pentagon razmatra mogućnost povlačenja dijela američkih vojnika od 40.000 koliko ih je stacionirano u Njemačkoj.

Programska šema

20:50 21:00
5 MIN XEMISIJA
21:00 22:00
BAHAR 1SERIJA
22:00 23:00
ETV SPECIJALEMISIJA
23:00 00:00
E GLAMEMISIJA
00:00 02:00
BUDILNIKEMISIJA
02:00 04:00
SREĆAN DANEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.