Tusk osudio "tekući raspad NATO-a"

Donald Tusk (Foto: AP)
Donald Tusk (Foto: AP)

Poljski premijer Donald Tusk osudio je danas "tekući raspad Alijanse", u trenutku kada se produbljuje jaz unutar NATO-a zbog američko-izraelskog rata protiv Irana.

- Najveća prijetnja po transatlantsku zajednicu nisu spoljni neprijatelji, već tekući raspad naše alijanse. Moramo učiniti sve što je potrebno kako bismo preokrenuli ovaj katastrofalni trend - napisao je Tusk u objavi na mreži Iks.

Američki predsjednik Donald Tramp prethodno je izrazio nezadovoljstvo Italijom i Španijom i rekao da će vjerovatno povući američke snage iz ovih zemalja.

Rekao je da, kada su bile potrebne SAD-u, te dvije zemlje nisu bile tu, aludirajući na rat SAD protiv Irana.

Tramp je u međuvremenu izjavio i da Pentagon razmatra mogućnost povlačenja dijela američkih vojnika od 40.000 koliko ih je stacionirano u Njemačkoj.

Programska šema

00:10 02:10
BUDILNIKEMISIJA
02:10 04:10
SREĆAN DANEMISIJA
04:10 06:10
E UŽIVOEMISIJA
06:10 07:00
24 SATAINFORMATIVA
07:00 09:00
BUDILNIKEMISIJA
09:00 09:05
INFOINFORMATIVA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.