SAD zauzele tanker povezan s Venecuelom koji plovi pod ruskom zastavom

Okean (ilustracija) (Foto: Andrzej Kryszpiniuk/Unsplash)
Okean (ilustracija) (Foto: Andrzej Kryszpiniuk/Unsplash)

Sjedinjene Američke Države (SAD) zaplijenile su danas u Atlantskom okeanu prazan tanker za naftu, koji plovi pod ruskom zastavom, a povezan je sa Venecuelom.

Rojters prenosi da je to dio nastojanja predsjednika SAD-a Donalda Trampa da kontroliše tokove nafte u Americi i prisili socijalističku vladu u Karakasu da postane njihov saveznik.

Nakon što su u subotu u napadu na Karakas zarobili venecuelanskog predsjednika Nikolasa Madura, SAD nastavljaju da blokiraju brodove pod sankcijama kod te južnoameričke države, članice OPEC-a.

Američka obalska straža i vojska zaplijenile su tanker Marineru, koji je počeo ploviti pod zastavom Rusije, rekli su zvaničnici.

Ovaj potez nosi rizik dodatnog zaoštravanja odnosa sa Moskvom, koja je osudila postupke SAD-a u Venecueli.

Ruska državna televizija RT prikazala je sliku helikoptera koji leti u blizini tankera Marinera, prvobitno poznatog kao Bella-1, i objavila da izgleda kao da američke snage žele da se ukrcaju na prazan tanker koji je pod sankcijama SAD-a.

Programska šema

16:00 17:00
E UŽIVOEMISIJA
17:00 17:05
INFOINFORMATIVA
17:05 18:00
E UŽIVOEMISIJA
18:00 19:00
GRAĐANSKI UGAOEMISIJA
19:00 20:00
24 SATAINFORMATIVA
20:00 21:00
NA KRAJU DANAEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.