London: Endi Bernam potvrdio kandidaturu za nasljednika Kira Starmera

Bivši gradonačelnik Mančestera Endi Bernam potvrdio je u Londonu da će se kandidovati za nasljednika Kira Starmera na čelu Laburističke stranke i za funkciju britanskog premijera.
Bernam je na društvenim mrežama poručio da je Kir Starmer pružio ogromnu uslugu zemlji te mu zahvalio na vođstvu i predanosti tokom tako izazovnog perioda.
- Njegova odluka označava početak tranzicije i važno je da se ovaj proces sprovede na uredan i odgovoran način. Predložiću svoju kandidaturu kao dio ovog procesa. Zemlja očekuje stabilnost, ozbiljnost i kontinuirani fokus na pitanja koja su najvažnija i to je ono što će dobiti. Dok idemo naprijed, naš prioritet mora biti zajednički rad kako bismo zemlju vratili tamo gdje svi želimo da bude- rekao je.
Bernam je kazao da ljudi žele da vide napredak u ekonomskom rastu, smanjenju troškova života, unapređenju javnih usluga, stanovanju i stvaranju boljih mogućnosti za sljedeću generaciju.
- Političke promjene nikada ne bi trebalo da odvraćaju pažnju od odgovornosti za poboljšanje života građana. Laburistički pokret oduvijek je bio najjači kada je gledao naprijed s povjerenjem i jasnim ciljem. To je ono što ćemo raditi i ubuduće, a ova tranzicija biće pozitivan proces obnove za našu stranku i našu zemlju- rekao je u prvom obraćanju nakon što je britanski premijer Kir Starmer podnio ostavku.