Perić: U petak sastanak sa Mujovićem, sjednica u drugoj polovini jula

 (Foto: Skupština Pogdorice screenshot)
(Foto: Skupština Pogdorice screenshot)

Predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić najavio je na konferenciji za medije da će se sjutra sastati sa gradonačelnikom Sašom Mujovićem kako bi razgovarali o daljem funkcionisanju lokalnog parlamenta. Takođe, najavio je da će prva naredna sjednica biti održana u drugoj polovini jula.

Perić je kazao da su danas održane prve konsultacije svih odborničkih klubova u Skupštini glavnog grada.

- Prvo moram da zahvalim kolegama na vrlo konstruktivnom prijedlogu i mogu da kažem da je utvrđen okvir za prvu narednu sjednicu Skupštine koja će biti u drugoj polovini jula. Materijali na koji sam naišao su samo Izvještaj o radu gradonačelnika i odluka o stavljanju van snage odluke o razmjeni zemljišta za kamenolom u Kučima. Od najavljenih 120 odluka koje trebalo bi da se i ratifikuju kroz akte izvještaja trenutno su u Skupštini samo ova dva - naveo je Perić.

On je rekao da je upućen dopis Mujoviću da održe sastanak oko daljeg funkcionisanja Skupštine.

- Gradonačelnik je prihvatio poziv, a sastanak bi trebalo da se održi sjutra u 12 sati. Važno je naglasiti da su svi odbornički klubovi saglasni da ne razmatramo isključivo Izvještaj o radu gradonačelnika, već zajedno o zajedničkom paketu izvještaja o radu svih gradskih preduzeća i o onome što je nužno za funkcionisanje Glavnog grada - zaključio je Perić.

Programska šema

15:00 15:05
INFOINFORMATIVA
15:05 16:00
E GLAMEMISIJA
16:00 17:00
E UŽIVOEMISIJA
17:00 17:05
INFOINFORMATIVA
17:05 18:10
E UŽIVOEMISIJA
18:10 19:00
LEXEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.