Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu

Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan, saopšteno je iz Milatovićevog kabineta.
Makron je zahvalio predsjedniku Milatoviću na izuzetnom prijemu koji je ukazan njemu i članovima francuske delegacije, ističući da je tokom posjete posebno cijenio otvoren dijalog i brojne prilike za razmjenu mišljenja.
- Iskreno Vam zahvaljujem na svoj pažnji koja nam je ukazana, kao i na Vašoj izuzetnoj predusretljivosti tokom čitave posjete. Veoma sam cijenio brojne prilike koje smo imali za razmjenu mišljenja i dijalog- navodi se u pismu predsjednika Makrona.
Predsjednik Francuske ocijenio je da su tokom posjete postavljeni važni temelji za dalje jačanje bilateralne saradnje Crne Gore i Francuske.
- Posebno me raduje što smo postavili veoma važne temelje za dalje jačanje naše bilateralne saradnje- poručio je Makron.
On je istakao da će Francuska nastaviti da pruža podršku Crnoj Gori u završnoj fazi procesa pristupanja Evropskoj uniji