Počinje U18 Balkansko prvenstvo u Podgorici: Crna Gora sa Turskom, Rumunijom i Kosovom

Nakon turnira CEV Evropske lige u Baru i Bijelom Polju, Crnu Goru očekuje još jedan značajan odbojkaški događaj. U18 Balkansko prvenstvo biće održano u Sportskom centru „Verde“ u Podgorici od 25. do 29. juna.
Tokom pet takmičarskih dana biće odigrano ukupno 20 utakmica, a publika će imati priliku da prati nastupe najtalentovanijih odbojkaša regiona u ovom uzrastu.
Reprezentacija Crne Gore, koju predvodi selektor Balša Radulović, takmičiće se u grupi sa Turskom, Rumunijom i Kosovom. Crnogorski odbojkaši prvi meč igraju u četvrtak protiv Turske, a potom slijede dueli sa Rumunijom i Kosovom. Sve utakmice naše selekcije počinju u 17 časova.
U drugoj grupi nalaze se Srbija, Grčka, Bugarska i Moldavija.
Selektor Radulović za prvenstvo je odabrao sljedeći sastav:
Tehničari: Luka Milošević (Budućnost), Aleksa Kovačević (Budućnost);
Primači servisa i korektori: Vuk Stanojević (Budva), Aleksa Radić (Budućnost), Filip Milosavljević (Budva), Mihajlo Grupković (Mornar), Filip Radić (Budućnost), Pavle Knežević (Jedinstvo) i Vuk Ojdanić (Mornar);
Srednji blokeri: Vukota Čelebić (Budva), Vasilije Obradović (Mornar), Grigori Berežkov (Mornar) i Andrej Rudan (Budućnost);
Libero: Mirza Mujović (Jedinstvo).
Plasman u polufinale izboriće po dvije najbolje reprezentacije iz obje grupe, dok će preostale selekcije igrati za plasman od petog do osmog mjesta.