Rukometašice Budućnosti poražene

Brest ubjedljiv u Podgorici

(Foto: Marino Bobetic (Unsplash))

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Podgorici od francuskog Bresta 35:22 (16:10), u utakmici drugog kola B grupe Lige šampiona. To je drugi poraz podgoričkog tima ove sezone, nakon što je u Bukureštu izgubio od Rapida 32:27. Budućnost je bila ravnopravna do 15. minuta, kada je i posljednji put uspjela da izjednači na 7:7. Uslijedila je serija od 5:0 francuskog tima za vođstvo 12:7, dok je u 28. minutu razlika iznosila osam poena (16:8). Sve što je Budućnost uspjela da uradi u nastavku bilo je da priđe na četiri gola zaostatka (16:12) u 32. minutu, ali je ponovo uslijedio silovit odgovor Bresta. Francuski tim je u 38. minutu prvi put došao do dvocifrene prednosti (23:13) i na kraju slavio ubjedljivu pobjedu. Najefikasnika u pobjedničkom timu, koji je upisao drugi trijumf, bila je Ana Vjahireva sa pet golova. U ekipi Budućnosti, Jelena Vukčević postigla je osam, dok su po tri gola dodale Jelena Despotović i Nina Ramusović. Budućnost u narednom kolu, 21. septembra, gostuje danskom Odenzeu.