Arsenal u nadoknadi do pobjede, Čelsi ubjedljiv

Sjajno popodne sa puno pogodaka u šestom kolu Premijer lige.

Obilježio ga je fenomenalni fudbaler Čelsija Kol Palmer, koji je dao četiri gola u prvom poluvremenu susreta protiv Brajtona.

“Plavci” su na kraju slavili sa 4:2, a engleski reprezentativac postao prvi igrač u istoriji Premijer lige sa takvim učinkom za 45 minuta.

Naročito je bio efektan njegov treći gol kojim je Čelsi poveo 3:1, da bi nakon što su gosti smanjili na 3:2, brzo uzvratio još jednim pogotkom kojim je meč prelomljen.

Čelsi je ovim trijumfom došao do 13 bodova, jednim manje od vodećih Mančester sitija i Arsenala.

Pravi triler na drugom kraju Londona odigrali su Arsenal i Lester, a meč je završen identičnim rezultatom, kao utakmica na “Stamford bridžu”, 4:2.

Vodili su domaći pogocima Martinelija i Trosara 2:0 na poluvremenu, izjednačili gosti preko dvostrukog strijelca Džejmsa Džastina, ali nisu izdržali inicijativu “tobdžija” u završnici.

Leonardo Trosar dao je gol u trećem minutu nadoknade, da bi Kai Haverc u 99. stavio tačku.