Laković o pristupanju Evropskom savezu: ''Pričali smo, zanimljivo je, vidjećemo''

Miodrag Laković (Foto: Stop kadar )
Miodrag Laković (Foto: Stop kadar )

Nezavisni poslanik u Skupštini Crne Gore Miodrag Laković saopštio je kako je razgovarao sa predstavnicima Evropskog saveza o potencijalnoj saradnji.

On je, kako prenose Vijesti, razgovor obavio prije dvadesetak dana i tom prilikom su mu iz ES predstavili ideju njihove platforme.

- Koncept je svakako zanimljiv, međutim, tom prilikom nijesmo konkretno pričali o modalitetima potencijalne saradnje- naglasio je Laković.

Laković je dodao kako bi uoči izbora sljedeće godine u što većoj mjeri trebalo ojačati građanski blok i ne dozvoliti rasipanje "građanskih glasova".

- Pod građanskim blokom mislim na one političke subjekte i pojedince koji beskompromisno štite crnogorske državne interese, njen građanski karakter, poštuju Ustav, promovišu kredibilno članstvo u NATO savezu, evropske integracije, vladavinu prava i ekonomski prosperitet građana- pojasnio je Laković.

Laković je ocijenio da su pojedini politički subjekti djelimično odustali od tih principa tako što su “trgovali” partikularnim interesima, često i s partijama kojima građanske vrijednosti nisu na prvom mjestu.

Podsjetimo, Evropskom savezu, kojeg su osnovali Socijaldemokrate, Socijaldemokratska partija i Liberalna partija, prošle sedmice pristupili su i Stranka evropskog progresa, Bošnjački demokratski pokret i Pokret za Tuzi.

Programska šema

08:55 09:00
5 MIN XEMISIJA
09:00 09:05
INFOINFORMATIVA
09:05 11:00
SREĆAN DANEMISIJA
11:00 11:05
INFOINFORMATIVA
11:05 12:00
BAHAR 1SERIJA
12:00 13:00
E GLAMEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.