Diplomatski predstavnik Crne Gore u Briselu umjesto prijemu u organizaciji CG, prisustvovao događaju Ambasade Srbije
U Briselu je povodom Dana Vojske Crne Gore održan prijem u organizaciji Stalne misije Crne Gore pri NATO, Misije CG pri EU i Ambasade Crne Gore u Belgiji.
Domaćin je bio ministar odbrane Dragan Krapović a prisutni su bili predstavnici diplomatskog i vojno-diplomatskog kora, kao i predstavnici crnogorske dijaspore u Belgiji i Luksemburgu. Skupu, međutim, nije prisustvovao diplomatski predstavnik Crne Gore u Briselu Andrej Bracanović, koji je, u tom momentu bio na prijemu u ambasadi Srbije.
Naime, novi šef Misije Srbije pri EU u Briselu Danijel Apostolović, objavio je na svom Instagram nalogu snimke sa događaja a među gostima je bio vidljiv Bracanović.
Nije jasno zbog čega je crnogorski diplomatski predstavnik odlučio da propusti zvanični prijem povodom Dana Vojske Crne Gore, a Antena M se obratila pitanjima Ministarstvu vanjskih poslova, koje bi trebalo da obrazloži zašto se Bracanović nije nalazio na prijemu u organizaciji sopstvene zemlje, već je izabrao da u tom momentu bude na događaju u organizaciji ambasade Srbije.
Odsustvo Andreja Bracanovića sa prijema izazvalo je spekulacije u diplomatskim krugovima, tumačeći Bracanovićevo prisustvo na prijemu Srbije kao potencijalni znak ličnog političkog stava. Posebno jer ovakvi događaji obično služe kao prilika za jačanje saradnje i koordinaciju unutar diplomatskog kora, a Bracanović kao diplomatski predstavnik Crne Gore u Briselu bi u tom slučaju trebalo da ima važnu ulogu.
Ko je Andrej Bracanović?
Andrej Bracanović je naimenovan za diplomatskog predstavnika Crne Gore u Briselu u novembru prošle godine. Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore 2008. godine.
Specijalističke je studije okončao odbranom specijalističkog rada "Pravni status crkvenih zadužbina".
Nakon završenih poslijediplomskih specijalističkih studija, 2009. godine, upisao je i poslijediplomske magistarske studije na Univerzitetu Donja Gorica na smjeru Građansko pravo, koje je okončao 2013. godine odbranom magistarskog rada na temu "Pravni status crkvenih zadužbina s posebnim osvrtom na južnoslovenske zemlje".
Bio je jedan od šest članova ekspertskog tima za analiziranje ustavnosti i zakonitosti Temeljnog ugovora prije njegovog potpisivanja sa Srpskom pravoslavnom crkvom.