Bajramoviću 40 godina zatvora zbog ubistva Šćepana Roganovića

Mili Bajramović osuđen je danas u Višem sudu na 40 godina zatvora zbog ubistva Novljanina Šćepana Roganovića 13. februara 2020.godine, brata odbjeglog Duška Roganovića, kojeg policija označava kao, viskopozicioniranog člana kavačkog kriminalnog klana.
Osim Bajramovića, osuđeni su Igor Vukotić na osam godina zatvora, Marko Radović na šest, Dino Ibrahimović, Slavko Radulović, Miloš Gvozdenović na po pet godina zatvora a Miloš Komar na četiri godine zatvora.
Miloš Đuričković je bio svjedok saradnik i on je oslobođen optužbe.
Prvostepenu presudu izrekla je sutkinja Vesna Kovačević.
Šćepan Roganović nije imao dosje, niti je bio evidentiran kao bezbjednosno ineteresantna osoba.
Roganović je, kako se navodi u optužnici, ubijen iz bezobzirne osvete.
Osim Bajramovića, prvom optužnicom, koju je Specijalno državno tužilaštvo podiglo u oktobru 2020. godine, obuhvaćen je bio nedavno ubijeni Krsto Vujić.
Bajramović je 11. maja uhapšen u Italiji.