Saopštila Centralna komanda Oružanih snaga SAD

Vojska Kuvajta greškom oborila američke avione

 (Foto: X screenshot)
(Foto: X screenshot)

Centralna komanda Oružanih snaga SAD je saopštila da Vojska Kuvajta "greškom oborila" nekoliko borbenih aviona Ratnog vazduhoplovstva SAD, prenosi CNN.

- Tokom borbi koje su uključivale napade iranskih aviona, balističkih raketa i dronova, borbene avione američkog vazduhoplovstva greškom je oborila kuvajtska protiv-vazduhoplovna odbrana- piše u saopštenju.

U saopštenju se dodaje je "svih šest članova posade dobro" i da je Kuvajt "priznao incident".

- Svih šest članova posade se bezbjedno katapultiralo, bezbjedno su spaseni i nalaze se u stabilnom stanju. Kuvajt je priznao ovaj incident i zahvalni smo na naporima kuvajtskih odbrambenih snaga i njihovoj podršci u ovoj tekućoj operaciji- piše u saopštenju.

Kuvajtski ministar odbrane izjavio je rano jutros da se "nekoliko" američkih borbenih aviona "srušilo".

Programska šema

09:00 11:00
JUTRO SA MAJOMEMISIJA
11:00 12:00
LINIJA ŽIVOTAEMISIJA
12:00 13:00
E GLAMEMISIJA
13:00 14:00
SVE O ŽENAMA A POMALO I O MUŠKARCIMAEMISIJA
14:00 15:00
NE PRIČAM TI O TOMEEMISIJA
15:00 16:00
BAHAR 1SERIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.