U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji poginulo 14 ljudi

Najmanje 14 osoba poginulo je u Saudijskoj Arabiji kada se srušio helikopter, saopštilo je Ministarstvo energetike te zemlje.
U nesreći su poginuli svi koji su se nalazili u letjelici, državljani Saudijske Arabije, navodi se u saopštenju.
Za sada nijesu objavljene dodatne informacije o uzroku pada helikoptera. Helikopter je pripadao kompaniji Aramko, najvećoj naftnoj kompaniji na svijetu, koja je u većinskom vlasništvu Saudijske Arabije.
Aramko se posljednjih sedmica suočava sa izazovima zbog rata sa Iranom, koji je poremetio snabdijevanje naftom i doveo do rasta cijena.
Kompanija je saopštila da je dio izvoza nafte uspješno preusmjerila na naftovod kako bi izbjegla prolazak kroz Ormuski moreuz, čiji je pomorski saobraćaj poremećen usljed sukoba.