Potraga za četvoricom alpinista nestalih na Mont Blanu

 (Foto: Bharat Patil (Unsplash))
(Foto: Bharat Patil (Unsplash))

Potraga za četvoricom alpinista koji su u subotu naveče zbog lošeg vremena zapeli podno vrha Mont Blana nastavila se u nedjelju, objavile su službe.

- U subotu kasno poslijepodne primili smo dojavu o tri tima u navezima koji su se našli u nevolji nedaleko od vrha Mont Blana u vrlo lošim vremenskim uslovima - rekla je planinska žandarmerija (PGHM).

Francuski mediji su objavili da su dvije ekipe bile sastavljene od po dva Južnokorejca, a treći tim činila su dva Talijana.

Dvojica Južnokorejaca izvučena su na visini od 4.100 metara nedaleko od prevoja Brenva u nedjelju ujutro, rekao je PGHM.

Pogoršanje vremenskih uslova spriječilo je spasioce da dođu do druga dva tima.

- Spremni smo intervenisati čim bude moguće - naglasio je PGHM.

Tagovi

Programska šema

07:00 08:55
BUDILNIKEMISIJA
08:55 09:00
5 MIN XEMISIJA
09:00 09:05
INFOINFORMATIVA
09:05 11:00
SREĆAN DANEMISIJA
11:00 11:05
INFOINFORMATIVA
11:05 12:00
BAHAR 1SERIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.