Juniori pobjedom otvorili Svjetsko prvenstvo

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u portugalskom Rio Majoru. Izabranici Ðorđa Radoševića savladali su selekciju Hrvatske rezultatom 16:12 i na najbolji način započeli takmičenje.
Nakon izjednačenog prvog poluvremena, odlučujući trenutak meča viđen je u trećoj četvrtini, koju je Crna Gora dobila rezultatom 6:2 i stekla nedostižnu prednost. Po četvrtinama je bilo 2:3, 3:2, 6:2 i 5:5.
Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Vraneš sa pet pogodaka, Roganović je postigao četiri, Durutović tri, Todorović dva, dok su po jedan gol postigli Dabić i Brnović.
Vaterpolisti Crne Gore tako su upisali prvu pobjedu na šampionatu i napravili važan korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja.
Crnogorski juniori već u nedjelju (28. jun), igraju drugi meč na Svjetskom prvenstvu.
Rival će biti selekcija Srbije, a utakmica počinje u 19 časova po našem vremenu.