Sjutra u Vili "Gorica" svečani koktel povodom 20 godina Crne Gore u Ujedinjenim nacijama

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore i Kancelarija rezidentne koordinatorke sistema Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori organizovaće sjutra, u Vili "Gorica, s početkom u 13 sati, svečani koktel povodom obilježavanja značajnog jubileja, 20 godina od prijema Crne Gore u članstvo Ujedinjenih nacija.
Domaćini svečanosti biće, kako se navodi, potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović i rezidentna koordinatorka sistema UN u Crnoj Gori Karolin Tiso.
Svečani program otvoriće dječji hor „Zvjezdice“ izvođenjem državne himne, a prisutni će imati priliku da pogledaju i kratki dokumentarni film posvećen dvodecenijskom uspješnom partnerstvu Crne Gore i Ujedinjenih nacija.
Pored domaćina, gostima će se obratiti i ambasador Republike Austrije u Crnoj Gori Kristijan Štajner, dok će se putem video poruka obratiti podsekretarka GS UN za politička pitanja i izgradnju mira Rozmari DiKarlo i visoki komesar UN za ljudska prava Volker Turk.