Uhapšen nakon što je drogiran izazvao saobraćajnu nezgodu

Službenici Saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sproveli su 24. i 25. juna pojačane kontrole saobraćaja na području glavnog grada, tokom kojih su podnijeli 24 prekršajne prijave, izdali 90 prekršajnih naloga i uhapsili 11 vozača zbog najtežih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, aktivnosti su bile usmjerene na otkrivanje i sankcionisanje vozača koji upravljaju vozilima pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, kao i onih koji prekoračuju dozvoljenu brzinu.
Od ukupnog broja uhapšenih, četiri vozača lišena su slobode zbog prekoračenja dozvoljene brzine, dva zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, jedno zbog odbijanja alkotestiranja, dok su tri vozača uhapšena zbog vožnje pod dejstvom alkohola.
Među njima su A.B. (45) iz Podgorice, kojem je izmjerena koncentracija alkohola od 2,43 g/kg, i M.M. (37) iz Podgorice sa 2,31 g/kg alkohola u organizmu. Oni su, u zakonskom roku, privedeni dežurnom sudiji za prekršaje.
Policija je, takođe, uhapsila još jedno lice koje je pod dejstvom psihoaktivnih supstanci izazvalo saobraćajnu nezgodu. Protiv njega će biti podnijeta krivična prijava, nakon čega će biti priveden nadležnom državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
Iz Uprave policije poručili su da će nastaviti sa pojačanim kontrolama i represivnim mjerama prema svim učesnicima u saobraćaju koji svojim ponašanjem ugrožavaju bezbjednost na putevima, s ciljem zaštite života i povećanja ukupne bezbjednosti saobraćaja.