Nikšić: Osamnaestogodišnjak uhapšen zbog sumnje da je napao sugrađanina s leđa

R.N. (18) iz Nikšića uhapšen je zbog sumnje da je preksinoć napao sugrađanina S.D. (21) u ulici Serdara Šćepana.
- Izlaskom na lice mjesta policijski službenici su zatekli S.D. iz Nikšića, koji je imao vidne povrede zbog čega je odveden u Medicinski centar u Nikšiću gdje mu je ukazana ljekarska pomoć i gdje je konstatovano da je zadobio lake tjelesne povrede. Nakon pružanja medicinske pomoći, S.D. u policijskim prostorijama Odjeljenja bezbjednosti Nikšić dao obavještenje na zapisnik, u kojem je izjavio da ga je fizički napalo sa leđa i zadalo mu više udaraca njemu nepoznato lice koje se udaljilo sa lica mjesta - saopšteno je iz Uprave policije.
O događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji je izdao obavezujuće naloge za dalje postupanje policijskih službenika Odjeljenja bezbjednosti Nikšić.
- U cilju rasvijetljavanja događaja i utvrđivanja svih bitnih okolnosti vezanih za događaj, policijski službenici su preduzeli niz mjera i radnji, koje su dovele do identifikovanja R.N, kao lica osumnjičenog da je fizički napao S.D. R.N. je danas, 28.06.2026. godine, po pozivu pristupio u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Nikšić. Sa njim je obavljen razgovor i sačinjen je zapisnik o obavještenju prikupljenom od građanina, nakon čega je o navedenom upoznat postupajući državni tužilac - naveli su u policiji.
Nadležni državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću je policijskim službenicima naložio da se R.N. uhapsi zbog sumnje na nasilničko ponašanje.
R.N. će, u zakonskom roku, uz krivičnu prijavu biti priveden nadležnom tužiocu na nadležnost.